• Zlatý štít 2024 pro Dianu
     • Zlatý štít 2024 pro Dianu

      Naše žákyně Diana Novokshonova (3.A) získala v prvním závodě sezóny zlato ve sportovní gymnastice. Blahopřejeme!  
      Sportovní gymnastka Diana Novokshonova (3. A) strávila jarní prázdniny v tělocvičně a vyplatilo se. V sobotu 24. 2. 2024 nastoupila v Ostravě k prvnímu závodu sezóny. A ačkoli závodila s děvčaty o dva až tři roky staršími, opět veze do Zlína pohár a zlatou medaili.

    • Bronzová medaile pro Amálku
     • Bronzová medaile pro Amálku

      Výborné výkony a velký úspěch nejmladších žaček naší školy v krasobruslařské Velké ceně Zlína
      Gratulujeme!   

      O víkendu se ve Zlíně po dlouhých letech uskutečnila krasobruslařská Velká cena Zlína. Soutěže se zúčastnila i 3 děvčata z naší školy: Amálie Pospíšilová, Pavla Žižková (nejmladší žačky) a Mia Bajzová (mladší žačky). Všechny tři podaly výborné výkony. Nejlepší umístění nakonec vybojovala skvělým výkonem Amálka. Bronzová medaile byla velkým překvapením. Amálka předvedla parádní výkon a určitě jí pomohlo i domácí prostředí. Děvčatům mockrát děkujeme za výbornou reprezentaci a držíme palce do dalších soutěží.

    • Festival IQ Play
     • Festival IQ Play

      Interaktivní výstava celosvětově uznávané české animátorky a ilustrátorky Elišky Podzimkové nás překvapila svými digitálním zpracováním. Aby obrázky mluvily a hýbaly se, museli jsme použít aplikaci Artivive. V sálech zlínského zámku tak ožila tajuplná filipínská džungle a my všichni jsme prožívali obrázky z nového vydání Malého prince autora Antoina de Saint-Exupéryho.

      Pomocí mobilního telefonu nebo tabletu se jednoduše rozpohybovaly její grafiky inspirované filipínskými rostlinami a živočichy u ostrova Negros. Tento originální projekt byl v této podobě první, který se nám v rámci hodin výtvarné výchovy podařilo navštívit. Doprovodný program nám nabídl film Modrý tygr a povídání o vesmíru s Ivanem Havlíčkem z Hvězdárny Zlín. Moc se líbilo:-)

    • Konverzační soutěž v angličtině
     • Konverzační soutěž v angličtině

      Na konci ledna se ve škole opět soutěžilo v angličtině, tentokrát v konverzaci.

      Ve dvou kategoriích se předvedlo 18 žáků, starší žáci byli těmi nejlepšími z písemné Olympiády (8. a 9. ročníky), mladší byli pečlivě vybráni z 6. a 7. tříd (na mnohé zájemce se bohužel ani nedostalo).
      Součástí samotné soutěže bylo představení, popis a porovnání obrázků, diskuze nad různými vizuálními podněty, starší mluvili i na vylosované téma a rovněž museli zodpovědět některé "tricky questions".

      Na vítězná místa dosáhli Jonáš, Jakub a Tobiáš z devátých tříd, v mladší kategorii sedmáci Martin a Gabriela a šesťák Jirka.

      Byli jsme velmi potěšeni skvělými výkony soutěžících. Vítězům budeme držet palce v okresních kolech a budeme se také těšit na další klání v angličtině.

      Keep up the great work, everyone! Mrkající

      Tým učitelů angličtiny druhého stupně

  • Základní škola Emila Zátopka Zlín, Univerzitní 2701, příspěvková organizace
   tel. 778 714 206

   email skola@zsezzlin.cz